שלוש טעויות של יזמים בשנה הראשונה להקמת העסק

מניסיוני עם יזמים ראיתי שישנם מספר טעויות החוזרות על עצמם בהקמת העסק, דבר שמפיל את העסק בשנה הראשונה או בטווח הקצת יותר ארוך. אז קבלו ייעוץ עסקי בחינם,שימו לב לטעויות האלה ונסו שלא לעשות אותן.

דמי הקמה גבוהים

הטעות הראשונה שאני וצא אותה כקריטית היא דמי הקמה גבוהים. יש רעיון, יש יוזמה, ועכשיו יוצאים לדרך, שזה מצויין. אבל לעתים דמי ההקמה גבוהים שמקשים על התזרים של העסק בכל השנים הראשונות ועלולים להפיל אותו.

לדוגמה: אתם מקימים עסק לאביזרי אופנה, אתם שוכרים מקום ועכשיו אתם משפצים. אתם רוצים משהו שיראה ממש טוב, אז אתם משקיעים כספים עצומים בהקמה, כספים שלא ברור אם ומתי הם יחזרו אליכם. העסק צריך לשלם עכשיו כל חודש לא מעט כסף בשביל לכסות את דמי ההקמה.

מניסיוני, כדאי לכם להקים עסק עם דמי הקמה נמוכים ככל האפשר, אחרי נה או שנתים של העסק תוכלו להשקיע יותר. אני יודע שההצעה הזאת נראית מוזרה… אבל יש פה הצעה ששווה זהב.

משכורות גבוהות בהתחלה

אולי הייתם שכירים ושילמו לכם מעט, אולי שילמו לכם הרבה. עכשיו אתם מקימים את העסק שלכם ואתם רוצים להיות הוגנים עם העובדים שלכם, ואתם משלמים משכורות גבוהות (ובאמת מה זה עוד אלף שקל). אחת הטעויות היא שמשלמים לעובדים מתחילים שכר גבוה וזה עוד לפני הם הוכיחו את עצמם בעסק עצמו.

אתם צודקים לחלוטין, זה לא כיף לעובד להרוויח מעט. מצד שני זה לא כיף ליזם/ מעסיק, לשלם הרבה ולגלות שהעובד לא מצדיק את העבודה שלו. 

למשל, בתור יזם שמקים עסקים באינטרנט, הקמתי עסק מסויים של כתיבת תוכן באנגלית. שילמתי לעובדת דיי הרבה יחסית (שילמתי לה 2$ לשעה, לי זה נראה מעט אבל יחסית לתחום ולניסיון שלה זה היה הרבה). הבעיה הייתה שהיא עבדה מאוד לאט, כך שכל מאמר איכותי עלה לי יותר מ 10$. זה לא היה שווה לי והייתי צריך לפתר אותה. אם הייתי מתחיל איתה עם דולר לשעה או פחות (כפי שעשיתי עם עובדת אחרת באותו פרויקט), זה היה שווה. כך היא עבדה טוב יחסית לדולר לשעה, ובמשך הזמן היא השתפרה כך שיכולתי לשלם יותר. 

שימו לב, הרבה פעמים, רוב הכסף של עסק קטן הולך על משכורות. נסו בהתחלה לשלם כמה שפחות, גם במחיר של אולי עובדים פחות טובים. תכשירו אותם, תראו שהם עובדים מעולה, ואז תשלמו להם יותר. 

פיזור עסקים

הרבה פעמים כשמקימים עסק מייד מנסים להקים עוד עסק. לעתים הניסיון להקים עוד עסק ליד הוא נובע מכך שהעסק הראשון איננו עובד מספיק טוב ונדמה שהפתרון הוא עוסק עסק, או שנדמה לכם שכמות עסקים תהיה קלה יותר לתפעול ביחס לתמורה שתתקבל. לעתים מדובר על עיסקה שנופלת לכם ונראית נהדרת יותר מהעסק הנוכחי שחבל להפסיד אותה.   

יתכן שמדובר על עיסק מעולה, אינני אומר שלא. נסו שלא לפזר את העסקים יותר מידי. אני אסביר מה הכוונה של פיזור עסקים:

עסקים רחוקים גאוגרפית 

העסק החדש רחוק פיזית מהעסק הקיים. למשל יש לכם חנות בגדים בתל אביב, ועכשיו אתם פותחים חנות דומה בפרדס חנה. לרוב זה גרוע. קשה מאוד לתפעל עסקים רחוקים, גם אם זה נדמה שלא. עסק בתל אביב, שהעסק השני יהיה בתל אביב במרחק כמה רחובות, או לפחות שלא יותר מ 10 דקות נסיעה. שימו לב עסקים נפלו כי נפתחו רחוקים גיאוגרפית בשלב מוקדם של היזמות שלכם (בשלבים מאוחרים זה עובד טוב).

תחומי עיסוק שונים

טעות נוספת היא לפתוח עסקים עם תחומי עיסוק שונים זה מזה כלומר עסק של בגדים ובית קפה זה משהו אחר. בשלב מוקדם של עסק לא כדאי לפתוח עסקים רחוקים זה מזה, כי זה מתכון לכישלון (בהמשך זה בסדר).

לסיכום

כבעלי עסקים נסו להמנע מהטעויות שהזכרתי, הרבה מתפתים לעשות אותן, נסו שלא לעשות אותן כך שהעסק שלכם יחזיק מעמד בשנים הראשונות (אחר כך זה נעשה יותר קל)